Profil Ratownictwo medyczne

Profil Asystent biurowy

Profil Wizaż i kosmetologia

Profil ratownictwo medyczne - funkcjonuje od 2010 roku. Nauka trwa 3 lata a rozszerzone przedmioty to: biologia, chemia. Nasze zajęcia wspierane są również innowacjami pedagogicznymi.
Młodzież uczęszczająca do klas o tym kierunku zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczniów klas pierwszych corocznie organizowany jest 16 godzinny kurs pierwszej pomocy, pełnoletni uczniowie klasy III mogą ukończyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, zajęcia z „młodymi ratownikami” prowadzi profesjonalna kadra z Ratowniczej Grupy PCK z Sandomierza działająca przy Regionalnym Oddziale PCK Kielce.
Z grupą tą podpisano umowę współpracy, w ramach której odbywają się cykliczne spotkania szkoleniowe, młodzież bierze udział w obstawach medycznych imprez sportowych i środowiskowych, w trakcie których pod okiem specjalistów uczy się jak reagować i działać w naturalnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, odbywa także zajęcia w formie kilkudniowych obozów szkoleniowych oraz sprawdza swoją wiedzę i umiejętności podczas zawodów „ratowniczych”.
Współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Na uczelniach tych funkcjonuje m.in. kierunek: ratownictwo medyczne oraz wiele innych, które są alternatywą dla osób zainteresowanych realizowaniem siebie w w/w zakresie i stać się mogą dalszą ścieżką zawodową naszych absolwentów. Nasi uczniowie uczestniczą w pokazach i pozoracjach przygotowanych dla nich w murach uczelni oraz korzystają z wiedzy i doświadczenia kadry oraz studentów, którzy przyjeżdżają i prowadzą zajęcia na terenie naszej szkoły. Pracownia ratownictwa medycznego jest systematycznie wzbogacana i modernizowana. Młodzież licealna w klasach o profilu ratownictwo medyczne uczy się pomagać innym oraz dzielić się swoją wiedzą, prowadzi zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz domach opieki w okolicy.
Nasi ,,ratownicy” to wspaniali młodzi ludzie, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc potrzebującym. Ich dewizą jest przekonanie, że najwyższą wartością jest ludzkie życie i zdrowie.

Asystent biurowy, to osoba która posiada szerokie umiejętności obejmujące zarówno obsługę komputera, sprzętu biurowego, prowadzenie sekretariatu oraz w zakresie prac administracyjno – biurowych.

Uczniowie podejmując naukę w klasie liceum ogólnokształcącego o profilu asystent biurowy poszerzą wiedzę i nabędą praktycznych umiejętności z zakresu pracy w biurze oraz świadomie podejmą decyzje co do planowania dalszej kariery zawodowej, zwłaszcza że nasi absolwenci często podejmują naukę na kierunkach administracyjnych i ekonomicznych.
Cechy i umiejętności asystenta biurowego:
Młodzieży uczęszczającej do klasy o tym profilu przybliżymy następujące zagadnienia:
• funkcjonowanie sekretariatu i organizacja stanowiska pracy w biurze
• typowe prace biurowe
• znaczenie informacji w pracy biurowej
• obieg dokumentów w jednostce oraz zasady tworzenia pism urzędowych i adresowania kopert
• rodzaje korespondencji: w sprawach osobowych, finansowych, z kontrahentami, organami administracji rządowej i terytorialnej, pisma handlowe
• zasady skutecznej komunikacji oraz bariery komunikacyjne
• style kierowania i zarządzania czasem
• image pracownika biurowego oraz etykieta zawodowa w relacjach międzyludzkich
• obsługa urządzeń biurowych i biurowych programów komputerowych

Asystent biurowy oprócz wymienionych wyżej umiejętności zdobędzie także kwalifikacje w dziedzinie handlu, technik sprzedaży, marketingu i reklamy. Nie bez znaczenia jest też wygląd pracownika biurowego oraz sposób obsługi klienta i szeroko rozumiana etykieta biznesu.
Rynek pracy podlega ciągłym zmianom, a prawa rynku zmuszają pracodawców do zatrudniania najlepiej wykształconych, dlatego samo ukończenie szkoły nie zapewnia znalezienia zatrudnienia, ważne jest zdobycie dodatkowych umiejętności oraz elastyczne dostosowanie się do wymogów rynku pracy. Dzięki zajęciom profilowym będzie możliwa bardziej skuteczna aktywizacja zawodowa naszych absolwentów.

Wizaż i kosmetologia to rozszerzenie profilu biologiczno – chemicznego w Liceum Ogólnokształcącym. Chcesz wiedzieć jak mieć zdrową, piękną i zadbaną skórę? Tego Cię właśnie nauczymy! Dowiesz się, jak przeprowadzać profesjonalne zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i leczniczej z wykorzystaniem nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu. Nauczymy Cię dobierać preparaty kosmetyczne, narzędzia, lampy i aparaty zgodnie z ich przeznaczeniem. Jako jedyna szkoła w regionie posiadamy własną pracownię do prowadzenia zajęć z kosmetologii. Nauka na tym profilu przygotowuje do studiowania kierunków medycznych, m.in. kosmetologii, fizjoterapii czy farmacji.

Przedmioty rozszerzone-biologia, chemia, j. angielski

1.Angielski w gabinecie kosmetycznym
2.Prawo w gabinecie kosmetycznym
3.BHP i jakość w gabinecie kosmetycznym
4.Sprzedaż kosmetyków-język prezentacji produktowych.
5.Rozmowa kwalifikacyjna w sprawie pracy w branży
Zdrowia i urody
6.Podstawy wiedzy o kosmetykach
7.Aromaterapia
8.Wizaż i kreowanie wizerunku
9.Kurs stylizacji paznokci
10.Szkolenie z przedłużania rzęs

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect